(543) 337-8200
Korkutreis Mah. Çankaya/Ankara
info@atlantikakademi.com

Blog Details

Pet Kuaför Nedir?

Pet kuaför; evcil hayvanlara yönelik tırnak bakımı, vücut temizliği, pati bakımı, tüy tarama ve kesimi, banyo, kurutma ve fön gibi hizmetlerin verildiği yerlerdir.

Evimizde beslediğimiz hayvanların sağlığı, konforu, güzelliği için düzenli olarak kuaför hizmeti alması gerekir. Yoğun bir tempoya sahip olduğunuz için onların temizliğine ve bakımına yeterince zaman ayıramayabilirsiniz. İyi bir pet kuaför, bu yükü sizin omuzlarınızdan alır. Böylece hem patili dostunuz, hem de siz rahat edersiniz.

Pet Kuaförü Nasıl Seçilir?

Gözünüz gibi baktığınız evcil hayvanınızı deneyimli, güvenilir bir yere emanet etmek istersiniz. Bunun için dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları şunlardır:

  • Kuaförler evcil hayvanlara nasıl davranmaları gerektiğini bilmeli, sabırlı ve yumuşak olmalıdır. Sert bir tutum gösterilirse hem bakımları zorlaşır hem de onlar insanlara duyduğu güveni kaybederek daha saldırgan bir hayvana dönüşebilirler.
  • Hizmetler dezenfekte edilmiş steril bir ortamda sunulmalı, %100 hijyenik malzeme ve ekipmanlar kullanılmalıdır.
  • Referansları bulunmalı, kurumsal bir internet sitesi olmalıdır.
  • Her hizmetin içeriği hakkında detaylı bilgilendirme yapılmalıdır. Örneğin banyo sırasında köpeğin cildine uygun bir şampuan kullanılıyor mu? Pire ve parazi  temizliği sağlanıyor mu?
  • Her traş modeli ve her kozmetik ürün tüm patili dostlarımıza uygun değildir. Bu nedenle kuaförler, hangi yöntemi ve hangi ürünü kullanmaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Aksi takdirde tüy kaybı ve farklı sağlık sorunları gelişebilir.

 

Yorum Yap