(543) 337-8200
Korkutreis Mah. Çankaya/Ankara
info@atlantikakademi.com

Eğitimlerimiz

EĞİTİMLERİMİZ

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçu bireyin mevcut yaşamına odaklanmasına yardımcı olur, gerekli düzeltmeleri yapar ve kişisel ve profesyonel yaşamlarında olumlu hedefler gerçekleştirerek ilerlemelerine yardımcı olur.

Tıbbi ve Şifalı Bitkiler Eğitimi

Tıbbi ve şifalı bitkiler, sağlık sorunlarının tedavisinde veya semptomların hafifletilmesinde kullanılan bitkisel kaynaklardır. Bu bitkiler, özellikle geleneksel tıp uygulamalarında yaygın olarak kullanılır ve içerdikleri doğal…

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Aileyi oluşturan bireylerin problemlerini ana kaynağına inerek, bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırmak, bu problemleri ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir alandır.

Aile Dizimi Eğitimi

Aile Dizimi Eğitimi, Aile Dizimi Nedir? bireyi ailesine geri götürüp onu ailesiyle birlikte aynı dünyada buluşturmayı, aile yapısının bozulan yanlarını onarmayı hedefler.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

BDT tipi terapide, bireye fayda sağlamayan bilişsel bozulmalara (düşünceler, inançlar ve tutumlar gibi) odaklanır ve bu bilişsel bozulmalar değiştirilmeye çalışılır.

Cinsel Terapi Eğitimi

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatristler ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisidir.

Evlilik ve İlişki Koçluğu Eğitimi

Eğitimimizde, bir ilişkiye koçluk yapma konusundaki bilgi ve becerilerin yanı sıra, “ilişki” özelinde koçluk almak isteyen kişilere koçluk yapabilmenin detaylarına da giriyoruz.

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Çözüm Odaklı Terapi danışanı terapiye yönlendiren sorunların niteliğine odaklanmak yerine, terapi süreci sonunda elde etmek istedikleri ve başarmak istedikleri hedefler üzerine odaklanan 50 yıllık bir…

Emdr Eğitimi

ABD‘de 1987 yılında yaratılan travma arkası tedavi yöntemidir. Psikotravmatoloji dalına bağlı bir ruhsal tedavi yöntemi olmaktadır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçu bireyin mevcut yaşamına odaklanmasına yardımcı olur, gerekli düzeltmeleri yapar ve kişisel ve profesyonel yaşamlarında olumlu hedefler gerçekleştirerek ilerlemelerine yardımcı olur.

Numeroloji Eğitimi

Numeroloji, Okültizm’in bir dalı olup, evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayar...

Mistik Şifa Koçluğu Eğitimi

Mistik şifa; bilinen veya gizli gerçeklerde ki iç görüyü bir takım eğitim, teknik, uygulama, deneyim ve tecrübelerle destekleyerek değişim ve dönüşümün gerçekleşmesidir.

Mindfulness Eğitimi

Mindfulness Bilinçli farkındalık, kişinin dikkatini şimdiki zamanda yargılamadan kaçınarak meydana gelen deneyimlere bilinçli olarak getirme şeklinde gelişen psikolojik sürecidir.

Hipnoz Eğitimi

Hipnoz en basit anlamı ile bir trans halidir. Tam bilinçli benliğin bir kenara bırakılıp doğrudan bilinçaltı benliğine yönelmedir.

EFT Eğitimi

Duygusal odaklı terapi ve duygu odaklı terapi, bireyler, çiftler veya ailelerle psikoterapiye yönelik ilgili yaklaşımların bir ailesidir.

NLP Eğitimi

NLP’nin Linguistik programı, içsel konuşmalarımızı, duyduklarımızı, dinlediklerimizi kapsayan iletişimsel altyapıdır. Kendi içsel konuşmalarımız bazen can sıkıcı olabilir, böylelikle negatif bakış açısına sahip bir hale gelebiliriz.

Köpek Eğitmenliği Eğitimi

Köpek eğitimi içinde tuvalet eğitimi, itaat eğitimleri, sosyalizasyon eğimi, alan ve şahıs koruma eğitimi ile şov eğimi gibi eğitim türleri yer alır.

Pet Kuaför Eğitimi

Tüy kesimi yapan, evcil hayvanı yıkayan, tırnak ve pati bakımı ile diğer bakımları yapan ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetlerde bulunan nitelikli kişidir.  

Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi

İlk yardım, beslenirken soluk borusunun tıkanması, kaza, kırık çıkık ve incinmelerde ilk müdahaleyi hayvanı ilk gören kişinin acilen yapması gerekir.